Tournament Schedule

2019 Spring NABC

Mar 20-31, 2019

Sheraton/CC/Crowne Plaza & more

, Memphis, TN 38117


No Tournament Flyer Available

View Tournament Link


Tournament & Partnership Chair

Mark Hudson Email: mark.hudson@acbl.org

Partnership Desk

Stratification

1 ROCKWELL MIXED PAIRS :   
2 SILIDOR OPEN PAIRS :   
3 SMITH LM WOMENS PAIRS :   
4 NABC+ FAST PAIRS :   
5 Bridge Plus :   A: 0-5
6 0-50 Stratified Pairs, by avge :   A: 20-50B: 5-20C: 0-5
7 0-300 Stratified Pairs/Swiss, by avge :   A: 200-300B: 100-200C: 0-100
8 Presidents Cup Flight C North American Pairs :   7: 0-500
9 Gold Rush Pairs/Swiss, by avge :   7: 300-7503: 200-3002: 0-200
10 Golder Flight B North American Pairs :   B: 0-2500
11 Stratiflighted B/C/D Swiss, by avge :   B: 1500-3000C: 750-1500D: 0-750
12 Three-Flight Stratiflighted B/C pairs, by avge :   B: 1500-3000C: 0-1500
13 Limited Bracketed Swiss, by avge :   B: 0-3000
14 0-10,000 SWISS TEAMS :   O: 0-10000
15 A/X/Y Swiss, by avge :   A: 6000+X: 4000-6000Y: 0-4000
16 Three-Flight Stratiflighted A/X Pairs, by avge :   A: 6000+X: 0-6000
17 Two-Flight A/B/C Pairs, by avge ( with Gold Rush) :   A: 3000+B: 1500-3000C: 0-1500
18 Stratified Open Pairs/Swiss/BAM, by avge :   A: 3000+B: 750-3000C: 0-750
19 KAY PLATINUM PAIRS :   
20 LEVENTRITT SILVER RIBBON PAIRS :   
21 LEBHAR IMP PAIRS :   
22 VANDERBILT KNOCKOUT TEAMS :   
23 Open Bracketed KO :   A: Bracketed by attendance

Schedule

Print this page

Wednesday, March 20, 2019


BALDWIN NAP FLIGHT A (Session 1 & 2 of 4)
     1 Day Qualifying, 1 day Final
1:00 pm & 7:30 pm

Thursday, March 21, 2019


Thursday Aft International Fund 299er Pairs (Single Session)1:00 pm
Thursday Aft International Fund Open Pairs (Single Session)1:00 pm
Thursday Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Thursday Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
BALDWIN NAP FLIGHT A (Session 3 & 4 of 4)
     1 Day Qualifying, 1 day Final
1:00 pm & 7:30 pm
Thursday Eve International Fund 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Thursday Eve Educational Foundation Open Pairs (Single Session)7:30 pm
Thu-Fri Educational Foundation Knockout Teams (Round 1 of 3)
     Continues Friday 1 & 7.30
7:30 pm

Friday, March 22, 2019


Jan Dacus Memorial Fri-Sat Morning Compact KO (Round 1 of 2)9:00 am
Fri-Sun Morning Side Game Series (Session 1 of 3)9:00 am
Friday AM 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Friday AM 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Friday Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Fri-Sat Daylight Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)10:00 am & 3:00 pm
Friday Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Friday Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Bill Cox Memorial Fri-Sat Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Friday Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
0-10,000 SWISS TEAMS (Session 1 & 2 of 4)
     1 Day Qualifying, 1 Day Final
1:00 pm & 7:30 pm
KAY PLATINUM PAIRS (Session 1 & 2 of 6)
     1 day Qualifying, 1 Day Semifinal, 1 Day Final
1:00 pm & 7:30 pm
Thu-Fri Educational Foundation Knockout Teams (Round 2 & 3 of 3)
     Continues Friday 1 & 7.30
1:00 pm & 7:30 pm
LEVENTRITT SILVER RIBBON PAIRS (Session 1 & 2 of 4)
     pre-qualification required, born before Jan 1, 1959
1:00 pm & 7:30 pm
Fri-Sun Aft-Eve Side Game Series (Session 1, 2 of 6)1:00 pm, 7:30 pm
Friday Aft 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Friday Aft 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Friday Aft Side Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
Friday Eve 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Friday Eve 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Friday Eve Side Swiss Teams (Single Session)7:30 pm

Saturday, March 23, 2019


Jan Dacus Memorial Fri-Sat Morning Compact KO (Round 2 of 2)9:00 am
Sat-Mon Morning Knockout Teams (Round 1 of 3)9:00 am
Fri-Sun Morning Side Game Series (Session 2 of 3)9:00 am
Saturday AM 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Saturday AM 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Saturday Morning Bridge Plus (Single Session)
     FREE lesson and 14 hands to play
10:00 am
Saturday Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Sat Daylight Compact Knockout Teams (Round 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Fri-Sat Daylight Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)10:00 am & 3:00 pm
Saturday Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Saturday Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Sat Compact Knockout Teams (Round 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Bill Cox Memorial Fri-Sat Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Saturday A/X Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
0-10,000 SWISS TEAMS (Session 3 & 4 of 4)
     1 Day Qualifying, 1 Day Final
1:00 pm & 7:30 pm
KAY PLATINUM PAIRS (Session 3 & 4 of 6)
     1 day Qualifying, 1 Day Semifinal, 1 Day Final
1:00 pm & 7:30 pm
Saturday B/C Pairs (Session 1 & 2 of 2)
     No player over 3000 MPs
1:00 pm & 7:30 pm
LEVENTRITT SILVER RIBBON PAIRS (Session 3 & 4 of 4)
     pre-qualification required, born before Jan 1, 1959
1:00 pm & 7:30 pm
Fri-Sun Aft-Eve Side Game Series (Session 3, 4 of 6)1:00 pm, 7:30 pm
Saturday Aft 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Saturday Aft 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Saturday Aft Side Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
Saturday Eve 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Saturday Eve 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Saturday Evening A/X/Y Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Saturday Evening B/C/D Swiss Teams (Single Session)
     No player over 3000 MPs
7:30 pm
Saturday Evening ZIP Knockout Teams11:30 pm
Sat Eve Junior ZIP Knockout Teams
     No card fees, 25 and under
11:30 pm

Sunday, March 24, 2019


Sun-Mon Morning Compact Knockout Teams (Round 1 of 2)9:00 am
Sat-Mon Morning Knockout Teams (Round 2 of 3)9:00 am
Fri-Sun Morning Side Game Series (Session 3 of 3)9:00 am
Sunday AM 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Sunday Morning 299er Swiss Teams (Single Session)10:00 am
Sunday AM 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Sunday Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Sunday Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Sunday Daylight A/X/Y Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Sunday Daylight Bracketed Flight B Teams (Session 1 & 2 of 2)
     No player over 3000 MPs, Brackets of 8 teams by average
10:00 am & 3:00 pm
Sunday Gold Rush Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Sun-Mon Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Sunday Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Sunday A/B/C Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
LEBHAR IMP PAIRS (Session 1 & 2 of 4)
     1 Day Qualifying, 1 day Final
1:00 pm & 7:30 pm
KAY PLATINUM PAIRS (Session 5 & 6 of 6)
     1 day Qualifying, 1 Day Semifinal, 1 Day Final
1:00 pm & 7:30 pm
Fri-Sun Aft-Eve Side Game Series (Session 5, 6 of 6)1:00 pm, 7:30 pm
Sunday Aft 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Sunday Afternoon 299er Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
Sunday Aft 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Sunday Eve 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Sunday Eve 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Sunday Eve Side Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Sunday Evening ZIP Knockout Teams11:30 pm

Monday, March 25, 2019


Sun-Mon Morning Compact Knockout Teams (Round 2 of 2)9:00 am
Sat-Mon Morning Knockout Teams (Round 3 of 3)9:00 am
Mon-Wed Morning Knockout Teams (Round 1 of 3)9:00 am
Henry Francis Memorial Mon-Wed AM Side Game Series (Session 1 of 3)9:00 am
Monday Morning 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Monday Morning 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Monday Daylight Fast Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 1:00 pm
Daylight Monday Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Mon-Tues Daylight Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)10:00 am & 3:00 pm
Daylight A/B/C Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Monday Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Monday Compact Knockout (Round 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Sun-Mon Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Monday A/B/C Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
LEBHAR IMP PAIRS (Session 3 & 4 of 4)
     1 Day Qualifying, 1 day Final
1:00 pm & 7:30 pm
VANDERBILT KNOCKOUT TEAMS (Round 1 & 2 of 14)
     Pre-registration required by 6 Pm Sunday March 24
1:00 pm & 7:30 pm
0-10,000 KNOCKOUT TEAMS (Round 1 & 2 of 6)
     Preregistration by 10 am Monday. Two matches/day till final/semi-final match
1:00 pm & 7:30 pm
Mon-Tue Side Game Series (Session 1, 2 of 4)1:00 pm, 7:30 pm
Monday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Monday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Monday Aternoon Side Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
Monday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Monday Evening 299er Swiss (Single Session)7:30 pm
Monday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Monday Evening B/C/D Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Monday Evening A/X/Y Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Monday Evening ZIP Knockout Teams11:30 pm

Tuesday, March 26, 2019


Lil Zisook Memorial Tue-Wed AM Compact KO Teams (Round 1 of 2)9:00 am
Mon-Wed Morning Knockout Teams (Round 2 of 3)9:00 am
Henry Francis Memorial Mon-Wed AM Side Game Series (Session 2 of 3)9:00 am
Tuesday Morning 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Tuesday Morning 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Daylight Tuesday Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Tuesday Daylight Compact Knockout Teams (Round 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Mon-Tues Daylight Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)10:00 am & 3:00 pm
Daylight Tuesday A/B/C Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Tuesday Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Tue-Wed Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Tuesday A/B/C Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
ROCKWELL MIXED PAIRS (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
VANDERBILT KNOCKOUT TEAMS (Round 3 & 4 of 14)
     Pre-registration required by 6 Pm Sunday March 24
1:00 pm & 7:30 pm
0-10,000 KNOCKOUT TEAMS (Round 3 & 4 of 6)
     Preregistration by 10 am Monday. Two matches/day till final/semi-final match
1:00 pm & 7:30 pm
Mon-Tue Side Game Series (Session 3, 4 of 4)1:00 pm, 7:30 pm
Tuesday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Tuesday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Tuesday Aternoon Side Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
Tuesday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Tuesday Evening 299er Swiss (Single Session)7:30 pm
Tuesday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Tuesday Evening B-A-M Teams (Single Session)7:30 pm
Tuesday Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm

Wednesday, March 27, 2019


Lil Zisook Memorial Tue-Wed AM Compact KO Teams (Round 2 of 2)9:00 am
Wed-Fri Morning Knockout Teams (Round 1 of 3)9:00 am
Mon-Wed Morning Knockout Teams (Round 3 of 3)9:00 am
Henry Francis Memorial Mon-Wed AM Side Game Series (Session 3 of 3)9:00 am
Wednesday Morning 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Wednesday Morning 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Wednesday Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Wednesday Daylight Gold Rush Swiss (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Sandra Nott Memorial Daylight Wed A/B/C Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Wednesday Daylight A/B/C Swiss (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
VANDERBILT KNOCKOUT TEAMS (Round 5 & 6 of 14)
     Pre-registration required by 6 Pm Sunday March 24
12:00 pm & 7:00 pm
Wednesday Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Wednesday Compact Knockout (Round 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Tue-Wed Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Wednesday Mixed Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Wednesday A/B/C Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
ROCKWELL MIXED PAIRS (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
0-10,000 KNOCKOUT TEAMS (Round 5 & 6 of 6)
     Preregistration by 10 am Monday. Two matches/day till final/semi-final match
1:00 pm & 7:30 pm
Wed-Thu Side Game Series (Session 1, 2 of 4)1:00 pm, 7:30 pm
Wednesday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Wednesday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Wednesday Evening 299er Swiss (Single Session)7:30 pm
Wednesday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Wednesday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Wednesday Evening B/C/D Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Wednesday Evening A/X/Y Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Wednesday Evening ZIP Knockout Teams11:30 pm

Thursday, March 28, 2019


Wed-Fri Morning Knockout Teams (Round 2 of 3)9:00 am
2 Thu-Sat Morning Side Game Series (Session 1 of 3)9:00 am
2 Thursday Morning 299er Pairs (Single Session)10:00 am
2 Thursday Morning 49er Pairs (Single Session)10:00 am
2 Thursday Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
2 Thursday Daylight Compact Knockout (Round 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
2 Thursday Sandra Nott Daylight A/B/C Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
VANDERBILT KNOCKOUT TEAMS (Round 7 & 8 of 14)
     Pre-registration required by 6 Pm Sunday March 24
12:00 pm & 7:00 pm
2 Thu-Fri Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
2 Thursday Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
2 Thursday Open Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
SMITH LM WOMENS PAIRS (Session 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
SILIDOR OPEN PAIRS (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
Wed-Thu Side Game Series (Session 3, 4 of 4)1:00 pm, 7:30 pm
2 Thursday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
2 Thursday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
2 Thursday Afternoon Side Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
2 Thursday Evening 299er Swiss (Single Session)7:30 pm
2 Thursday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Thursday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
2 Thursday Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
2 Thursday Evening ZIP Knockout Teams11:30 pm

Friday, March 29, 2019


2 Fri-Sat Morning Compact Knockout Teams (Round 1 of 2)9:00 am
Wed-Fri Morning Knockout Teams (Round 3 of 3)9:00 am
2 Thu-Sat Morning Side Game Series (Session 2 of 3)9:00 am
2 Friday Morning 299er Pairs (Single Session)10:00 am
2 Friday Morning 49er Pairs (Single Session)10:00 am
2 Friday Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
2 Friday Daylight Gold Rush Swiss (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
2 Friday Sandra Nott Daylight A/B/C Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
2 Friday Daylight A/B/C Swiss (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
VANDERBILT KNOCKOUT TEAMS (Round 9 & 10 of 14)
     Pre-registration required by 6 Pm Sunday March 24
12:00 pm & 7:00 pm
2 Friday Compact Knockout (Round 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
2 Thu-Fri Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
2 Friday Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
SMITH LM WOMENS PAIRS (Session 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
SILIDOR OPEN PAIRS (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
2 Fri-Sun Side Game Series (Session 1, 2 of 6)1:00 pm, 7:30 pm
2 Friday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
2 Friday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
2 Friday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
2 Friday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
2 Friday Evening B-A-M Teams (Single Session)7:30 pm
2 Friday Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
2 Friday Evening ZIP Knockout Teams11:30 pm

Saturday, March 30, 2019


2 Fri-Sat Morning Compact Knockout Teams (Round 2 of 2)9:00 am
2 Thu-Sat Morning Side Game Series (Session 3 of 3)9:00 am
2 Saturday Morning Swiss Teams (Single Session)9:00 am
2 Saturday Morning 299er Pairs (Single Session)10:00 am
2 Saturday Morning 49er Pairs (Single Session)10:00 am
2 Saturday Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
2 Saturday Daylight Compact Knockout (Round 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
2 Saturday Richard & Mary Oshlag A/B/C Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
VANDERBILT KNOCKOUT TEAMS (Round 11 & 12 of 14)
     Pre-registration required by 6 Pm Sunday March 24
12:00 pm & 7:00 pm
NABC+ FAST PAIRS (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 4:30 pm
2 Saturday Compact Knockout Teams (Round 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
2 Saturday Richard & Mary Oshlag Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Presidents Cup Flight C North American Pairs (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final. Pre-qualification required.
1:00 pm & 7:30 pm
Golder Flight B North American Pairs (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final. Pre-qualification required.
1:00 pm & 7:30 pm
2 Fri-Sun Side Game Series (Session 3, 4 of 6)1:00 pm, 7:30 pm
2 Saturday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
2 Saturday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
2 Saturday Aternoon Side Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
2 Saturday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
2 Saturday Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm

Sunday, March 31, 2019


2 Sunday Morning 299er Pairs (Single Session)10:00 am
2 Sunday Morning 299er Swiss Teams (Single Session)10:00 am
2 Sunday Morning 49er Pairs (Single Session)10:00 am
2 Sunday Fast Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 1:00 pm
Presidents Cup Flight C North American Pairs (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final. Pre-qualification required.
10:00 am & 3:00 pm
Golder Flight B North American Pairs (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final. Pre-qualification required.
10:00 am & 3:00 pm
2 Sunday Flight B Bracketed Teams (Session 1 & 2 of 2)
     playthrough with 1/2 hr break
10:00 am & TBA
2 Sunday A/X/Y Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)
     playthrough with 1/2 hr break
10:00 am & TBA
2 Fri-Sun Side Game Series (Session 5, 6 of 6)10:00 am, 2:00 pm
NABC+ FAST PAIRS (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
11:00 am & 2:30 pm
VANDERBILT KNOCKOUT TEAMS (Round 13 & 14 of 14)
     Pre-registration required by 6 Pm Sunday March 24
11:00 am & 5:00 pm
2 Sunday Afternoon 299er Swiss Teams (Single Session)2:00 pm
2 Sunday Afternoon 299er Pairs (Single Session)2:00 pm
2 Sunday Afternoon 49er Pairs (Single Session)2:00 pm