Tournament Schedule

2018 Fall NABC

Nov 22-Dec 2, 2018

Hilton Hawaiian Village

, Honolulu, HI 96813


No Tournament Flyer Available

View Tournament Link

View Tournament Results


Tournament & Partnership Chair

Mark Hudson Email: mark.hudson@acbl.org

Director in Charge

Steve Bates

Partnership Desk

Stratification

1 REISINGER B-A-M TEAMS :   
2 KEOHANE SWISS TEAMS :   
3 SENIOR MIXED PAIRS :   
4 MIXED SWISS TEAMS :   
5 0-20 Stratified :    : 0-20
6 0-50 Stratified Pairs, by avge :   A: 20-50B: 5-20C: 0-5
7 0-300 Stratified Pairs/Swiss, by avge :   A: 200-300B: 100-200C: 0-100
8 Two- Flight Gold Rush Pairs/Swiss, by avge :   7: 300-7503: 200-3002: 0-200
9 Two-Flight Stratiflighted B/C/D Pairs, by avge :   B: 1500-3000C: 750-1500D: 0-750
10 Stratiflighted B/C/D Swiss/Pairs, by avge :   B: 1500-3000C: 750-1500D: 0-750
11 Limited Bracketed Swiss, by avge :   B: 0-3000
12 NABC 0-6000 :   A: 0-6000
13 NABC 0-10,000 :   A: 0-10000
14 Two-Flight A/X/Y Pairs, by avge :   A: 6000+X: 4000-6000Y: 0-4000
15 A/X/Y Swiss, by avge :   A: 6000+B: 4000-6000C: 0-4000
16 Two-Flight A/B/C Pairs/Swiss, by avge :   A: 3000+B: 1500-3000C: 0-1500
17 Stratified Open Pairs/Swiss/BAM, by avge :   A: 3000+B: 750-3000C: 0-750
18 Open Bracketed KO :   A: Bracketed by attendance
19 KAPLAN BLUE RIBBON PAIRS :   
20 WHITEHEAD WOMEN PAIRS :   
21 NAIL LIFE MASTER OPEN PAIRS :   
22 BAZE SENIOR KNOCKOUT TEAMS :   
23 SUPER SENIOR PAIRS :   

Schedule

Print this page

Thursday, November 22, 2018


Thursday International Fund Open Pairs (Single Session)1:00 pm
Thursday International Fund Swiss Teams (Single Session)1:00 pm
Thursday International Fund 299er Pairs (Single Session)1:00 pm, 7:30 pm
Educational Foundation Knockout Teams (Round 1 of 3)7:30 pm
Thursday Educational Foundation Open Pairs (Single Session)7:30 pm

Friday, November 23, 2018


Fri-Sat Morning Compact Knockout Teams (Round 1 of 2)9:00 am
Educational Foundation Knockout Teams (Round 2 of 3)9:00 am
Jo Best Fri-Sun Morning Side Game Series (Session 1 of 3)9:00 am
Friday Morning 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Friday Morning 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Friday Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Luke Han Fri-Sat Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Friday Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
NAIL LIFE MASTER OPEN PAIRS (Session 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
BAZE SENIOR KNOCKOUT TEAMS (Round 1 & 2 of 10)
     Preregistration required by Friday 11 AM , one 2- session match per day
1:00 pm & 7:30 pm
Fri-Sun Side Game Series (Session 1, 2 of 6)1:00 pm, 7:30 pm
Friday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Friday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Friday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Friday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Friday Evening Swiss (Single Session)7:30 pm

Saturday, November 24, 2018


Fri-Sat Morning Compact Knockout Teams (Round 2 of 2)9:00 am
Julie & Billy Miller Sat-Sun AM Compact KO (Round 1 of 2)9:00 am
Educational Foundation Knockout Teams (Round 3 of 3)9:00 am
Jo Best Fri-Sun Morning Side Game Series (Session 2 of 3)9:00 am
Sat Morn Julie & Billy Miller 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Sat Morn Julie & Billy Miller 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Saturday Julie & Billy Miller Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Saturday Julie & Billy Miller Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)
     No player over 750 MPs
10:00 am & 3:00 pm
BAZE SENIOR KNOCKOUT TEAMS (Round 3 & 4 of 10)
     Preregistration required by Friday 11 AM , one 2- session match per day
12:00 pm & 7:00 pm
Saturday Bridge Plus (Single Session)1:00 pm
Saturday Juli & Billy Miller Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Saturday Julie & Billy Miller Compact KO Teams (Round 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Luke Han Fri-Sat Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Jazz w Aloha KO in memory of Oded Stitt Sat-Sun KO (Round 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Saturday Julie & Billy Miller Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
NAIL LIFE MASTER OPEN PAIRS (Session 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
0-10,000 SWISS TEAMS (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day Final
1:00 pm & 7:30 pm
Fri-Sun Side Game Series (Session 3, 4 of 6)1:00 pm, 7:30 pm
Saturday Aft Julie & Billy Miller 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Saturday Aft Julie & Billy Miller 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Saturday Eve Julie & Billy Miller 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Saturday Eve Julie & Billy Miller 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Saturday Julie & Billy Miller A/X/Y Evening Swiss (Single Session)7:30 pm
Saturday Julie & Billy Miller B/C/D Evening Swiss (Single Session)
     No player over 3000 MPs
7:30 pm
Saturday Julie & Billy Miller Zip Knockout Teams11:30 pm
Saturday Julie & Billy Miller Junior Zip KO
     25 and under, no card fees
11:30 pm

Sunday, November 25, 2018


Sun-Mon Morning Compact Knockout Teams (Round 1 of 2)9:00 am
Julie & Billy Miller Sat-Sun AM Compact KO (Round 2 of 2)9:00 am
Jo Best Fri-Sun Morning Side Game Series (Session 3 of 3)9:00 am
Sunday Morning 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Sunday 299er Swiss Teams (Single Session)10:00 am
Sunday Morning 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Sunday Daylight Gold Rush Teams (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Sunday Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Sunday Daylight Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
SUPER SENIOR PAIRS ( Age 70+) (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
10:00 am & 3:00 pm
BAZE SENIOR KNOCKOUT TEAMS (Round 5 & 6 of 10)
     Preregistration required by Friday 11 AM , one 2- session match per day
12:00 pm & 7:00 pm
Sunday Bridge Plus (Single Session)1:00 pm
Jazz w Aloha KO in memory of Oded Stitt Sat-Sun KO (Round 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Sunday Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Sunday A/X/Y Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
0-10,000 SWISS TEAMS (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day Final
1:00 pm & 7:30 pm
MITCHELL OPEN B-A-M TEAMS (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
MARSHA MAY STERNBERG WOMENS B-A-M TEAMS (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
Sunday Bracketed B Teams ( 0-3000) (Session 1 & 2 of 2)
     Brackets of 8 teams, no player over 3000 MPs
1:00 pm & 7:30 pm
Fri-Sun Side Game Series (Session 5, 6 of 6)1:00 pm, 7:30 pm
Sunday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Sunday Afternoon 299er Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
Sunday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Sunday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Sunday Evening 299er Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Sunday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Sunday Bryan Smither Evening B-A-M Teams (Single Session)
     Open to Swiss drop-ins & new entrants
7:30 pm
Sunday Zip Knockout Teams11:30 pm

Monday, November 26, 2018


Sun-Mon Morning Compact Knockout Teams (Round 2 of 2)9:00 am
Mon-Wed Morning Knockout Teams (Round 1 of 3)9:00 am
Lester & Mitzi Kodama Mon-Wed Morning Side Series (Session 1 of 3)9:00 am
Luke Han Monday AM 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Luke Han Monday AM 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Edith Neff Mon-Tue Daylight Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)10:00 am & 3:00 pm
Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
SUPER SENIOR PAIRS ( Age 70+) (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
10:00 am & 3:00 pm
BAZE SENIOR KNOCKOUT TEAMS (Round 7 & 8 of 10)
     Preregistration required by Friday 11 AM , one 2- session match per day
12:00 pm & 7:00 pm
Godfrey Chang Mon-Tue Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Compact Knockout Teams (Round 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
B/C/D Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
A/X/Y Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
0-10,000 IMP PAIRS (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying & 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
MITCHELL OPEN B-A-M TEAMS (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
MARSHA MAY STERNBERG WOMENS B-A-M TEAMS (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
Mon-Tue Side Game Series (Session 1, 2 of 4)1:00 pm, 7:30 pm
Luke Han Monday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Luke Han Monday Aft 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Afternoon Side Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
Monday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Monday Evening 299er Swiss (Single Session)7:30 pm
Monday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
B/C/D Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
A/X/Y Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Zip Knockout Teams11:30 pm

Tuesday, November 27, 2018


Tom Lum Tue-Wed AM Compact KO Teams (Round 1 of 2)9:00 am
Mon-Wed Morning Knockout Teams (Round 2 of 3)9:00 am
Lester & Mitzi Kodama Mon-Wed Morning Side Series (Session 2 of 3)9:00 am
Tom Lum Tuesday AM 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Tom Lum Tuesday AM 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Tuesdsay Tom Lum Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Edith Neff Mon-Tue Daylight Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)10:00 am & 3:00 pm
Tuesday Tom Lum Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
BAZE SENIOR KNOCKOUT TEAMS (Round 9 & 10 of 10)
     Preregistration required by Friday 11 AM , one 2- session match per day
12:00 pm & 7:00 pm
Tom Lum Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Mini-Blue Ribbon Pairs (Session 1 & 2 of 6)1:00 pm & 7:30 pm
Godfrey Chang Mon-Tue Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Waialae Bridge Club Tue-Wed Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Tom Lum Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
WHITEHEAD WOMEN'S PAIRS (Session 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
0-10,000 IMP PAIRS (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying & 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
KAPLAN BLUE RIBBON PAIRS (Session 1 & 2 of 6)
     1 day qualifying, 1 day semi, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
Mon-Tue Side Game Series (Session 3, 4 of 4)1:00 pm, 7:30 pm
Tom LumTuesday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Tom LumTuesday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Tom Lum Afternoon Side Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
Tom Lum Tuesday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Tom Lum Tuesday Evening 299er Swiss (Single Session)7:30 pm
Tom Lum Tuesday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Tom Lum B/C/D Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Tom Lum A/X/Y Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Tom Lum ZIP Knockout Teams11:30 pm

Wednesday, November 28, 2018


Tom Lum Tue-Wed AM Compact KO Teams (Round 2 of 2)9:00 am
Mon-Wed Morning Knockout Teams (Round 3 of 3)9:00 am
Karen Lanke Wed-Fri Morning Knockout Teams (Round 1 of 3)9:00 am
Lester & Mitzi Kodama Mon-Wed Morning Side Series (Session 3 of 3)9:00 am
Karen Lanke Wednesday AM 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Karen Lanke Wednesday AM 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Karen Lanke Fast Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 1:00 pm
Karen Lanke Daylight A/X/Y Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Wednesday Karen Lanke Bracketed B teams (Session 1 & 2 of 2)
     Brackets of 8 teams by avge MPs, no player over 3000 MPs
10:00 am & 3:00 pm
Karen Lanke Gold Rush Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Mini-Blue Ribbon Pairs (Session 3 & 4 of 6)1:00 pm & 7:30 pm
Waialae Bridge Club Tue-Wed Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Patsy Lum Wed-Thu Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Karen Lanke Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Wednesday Karen Lanke Open Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
WHITEHEAD WOMEN'S PAIRS (Session 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
KAPLAN BLUE RIBBON PAIRS (Session 3 & 4 of 6)
     1 day qualifying, 1 day semi, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
Lake Minnetonka Bridge Club Wed-Thu Side Game Seri (Session 1, 2 of 4)1:00 pm, 7:30 pm
Karen Lanke Wednesday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Karen Lanke Wednesday Aft 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Karen Lanke Wednesday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Karen Lanke Wednesday Evening 299er Swiss (Single Session)7:30 pm
Karen Lanke Wednesday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Karen Lanke Evening B-A-M Teams (Single Session)
     Open to Swiss Drop-ins and new entrants
7:30 pm
Karen Lanke Zip Knockout Teams11:30 pm

Thursday, November 29, 2018


Jannie Feeback Thu-Fri Morning Compact KO Teams (Round 1 of 2)9:00 am
Karen Lanke Wed-Fri Morning Knockout Teams (Round 2 of 3)9:00 am
Mark Teaford Thu-Sat Morning Side Game Series (Session 1 of 3)9:00 am
2 Thursday AM 299er Pairs (Single Session)10:00 am
2 Thursday AM 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
2 Thursday Karen Lanke Bracketed B Teams (Round 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Rick Wall Thu-Fri Daylight Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)10:00 am & 3:00 pm
Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
0-10,000 FAST OPEN PAIRS (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 4:30 pm
Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Mini-Blue Ribbon Pairs (Session 5 & 6 of 6)1:00 pm & 7:30 pm
Leonard & Helen Fahmi Compact Knockout Teams (Round 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Patsy Lum Wed-Thu Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
SENIOR MIXED PAIRS (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
KAPLAN BLUE RIBBON PAIRS (Session 5 & 6 of 6)
     1 day qualifying, 1 day semi, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
Lake Minnetonka Bridge Club Wed-Thu Side Game Seri (Session 3, 4 of 4)1:00 pm, 7:30 pm
2 Thursday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
2 Thursday Aft 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Afternoon Side Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
2 Thursday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
2 Thursday Evening 299er Swiss (Single Session)7:30 pm
2 Thursday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
B/C/D Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
A/X/Y Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Zip Knockout Teams11:30 pm

Friday, November 30, 2018


Jannie Feeback Thu-Fri Morning Compact KO Teams (Round 2 of 2)9:00 am
Susan Kobayashi Fri-Sat Morning Compact KO Teams (Round 1 of 2)9:00 am
Karen Lanke Wed-Fri Morning Knockout Teams (Round 3 of 3)9:00 am
Mark Teaford Thu-Sat Morning Side Game Series (Session 2 of 3)9:00 am
Susan Kobayashi 2 Friday AM 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Susan Kobayashi 2 Friday AM 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Susan Kobayashi Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Rick Wall Thu-Fri Daylight Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)10:00 am & 3:00 pm
John Johnson Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
0-10,000 FAST OPEN PAIRS (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 4:30 pm
Susan Kobayashi Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Iku Donnelley Fri-Sat Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Wally Young Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
KEOHANE NORTH AMERICAN SWISS TEAMS (Session 1 & 2 of 6)1:00 pm & 7:30 pm
SENIOR MIXED PAIRS (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
REISINGER B-A-M TEAMS (Session 1 & 2 of 6)
     Preregistration required by 9 p.m. Thursday.1 day qual., 1 day semi, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
Susan Kobayashi Fri-Sun Side Game Series (Session 1, 2 of 6)1:00 pm, 7:30 pm
Susan Kobayashi 2 Friday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Susan Kobayashi 2 Friday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
Susan Koyabashi Afternoon Side Swiss Teams (Single Session)3:00 pm
Edward R. Kupperstein Friday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
Edward R. Kupperstein Friday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
Susan Koyabashi Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
Susan Kobayashi Zip Knockout Teams11:30 pm

Saturday, December 1, 2018


Susan Kobayashi Fri-Sat Morning Compact KO Teams (Round 2 of 2)9:00 am
Mark Teaford Thu-Sat Morning Side Game Series (Session 3 of 3)9:00 am
Morning Swiss Teams (Single Session)9:00 am
Jean Luning 2 Saturday AM 299er Pairs (Single Session)10:00 am
Jean Luning 2 Saturday AM 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Daylight Gold Rush Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
Daylight Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 3:00 pm
REISINGER B-A-M TEAMS (Session 3 & 4 of 6)
     Preregistration required by 9 p.m. Thursday.1 day qual., 1 day semi, 1 day final
12:00 pm & 7:00 pm
2 Saturday Compact Knockout Teams (Round 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
Iku Donnelley Fri-Sat Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)1:00 pm & 7:30 pm
Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)1:00 pm & 7:30 pm
KEOHANE NORTH AMERICAN SWISS TEAMS (Session 3 & 4 of 6)1:00 pm & 7:30 pm
MIXED SWISS TEAMS (Session 1 & 2 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
1:00 pm & 7:30 pm
John Sutherlin Sat-Sun Knockout Teams (Round 1 & 2 of 4)
     Sun at 10 :00 and 2:00
1:00 pm & 7:30 pm
Susan Kobayashi Fri-Sun Side Game Series (Session 3, 4 of 6)1:00 pm, 7:30 pm
Jean Luning 2 Saturday Afternoon 299er Pairs (Single Session)3:00 pm
Jean Luning 2 Saturday Afternoon 49er Pairs (Single Session)3:00 pm
2 Saturday Evening 299er Pairs (Single Session)7:30 pm
2 Saturday Evening 49er Pairs (Single Session)7:30 pm
B/C/D Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm
A/X/Y Evening Swiss Teams (Single Session)7:30 pm

Sunday, December 2, 2018


2 Sunday AM 299er Pairs (Single Session)10:00 am
2 Sunday Morning 299er Swiss (Single Session)10:00 am
2 Sunday AM 49er Pairs (Single Session)10:00 am
Fast Open Pairs (Session 1 & 2 of 2)10:00 am & 1:00 pm
John Sutherlin Sat-Sun Knockout Teams (Round 3 & 4 of 4)
     Sun at 10 :00 and 2:00
10:00 am & 2:00 pm
A/X/Y Swiss Teams (Session 1 & 2 of 2)
     playthrough with half hour break
10:00 am & TBA
Luke Han Bracketed B Teams (Session 1 & 2 of 2)
     playthrough, half hour break
10:00 am & TBA
Susan Kobayashi Fri-Sun Side Game Series (Session 5, 6 of 6)10:00 am, 2:00 pm
KEOHANE NORTH AMERICAN SWISS TEAMS (Session 5 & 6 of 6)11:00 am & 5:00 pm
MIXED SWISS TEAMS (Session 3 & 4 of 4)
     1 day qualifying, 1 day final
11:00 am & 5:00 pm
REISINGER B-A-M TEAMS (Session 5 & 6 of 6)
     Preregistration required by 9 p.m. Thursday.1 day qual., 1 day semi, 1 day final
11:00 am & 5:00 pm
2 Sunday Afternoon 299er Pairs (Single Session)2:00 pm
2 Sunday Afternoon 299 Swiss (Single Session)2:00 pm
2 Sunday Afternoon 49er Pairs (Single Session)2:00 pm